Nadir Kitap
Aradığınız kitabın adresi
Satışta olan 2.273.534 kitap içinde
Detaylı Arama
  
Kitap Satış Sitesi - Sahafların ve Kitapseverlerin buluşma noktası


Akıllı Kadınlar Yanlış Seçimler
Satıcı: NadirKitap.com
Ürün Kodu: 1025993
Fiyatı: 10.20 TL
Kargo: Alıcıya Ait

Bu ürün tükenmiştir.
Tüm satıcılarda aramak için tıklayınız.

Akıllı Kadınlar Yanlış Seçimler


Yazarı: Dr. Connel Cowan
Çeviren:
Hazırlayan:

Yayınevi: NoktaKitap
Yayın Yeri:
ISBN NO: 9789944174886
Yayın Yılı: 2008

Dili: Türkçe
Sayfa Sayısı : 232
Ebat : 14x21
Kağıt : 2. Hamur
Cildi: Karton Kapaklı
Durum: Yeni


Açıklama: Kadınlar, genellikle erkeklerle ilgili romantik hayaller kurarlar. Tüm ünlü erkekler kadın düşlerine konu olmuştur. Bir kadının ideal erkek arayışının kökleri ilk çocukluk deneyimlerinde, özellikle baba-kız ilişkisinde yatar.
Kadın hareketi anne babanın güçlü ama zararlı etkilerini ve işleyişini ortaya çıkarmıştır; bununla beraber çoğu bekar kadın, aileleri tarafından cinsel ön yargılar ve geleneksel davranışlarla engellenmiş gibidir. Kim bilir bu cümleleri kaç kez duymuş ya da söylemişsinizdir:
“Çok şanssızım. Her zaman karşıma yanlış erkekler çıkıyor.”
“İyi erkeklerle dolu bir yerde bir tek uygunsuz adam varsa onu da ben bulurum.”
“Karşılaştığım tüm erkekler ya çok sıkıcı ya da çok züppe. Eğer ilginç, sıcak ve ilgili birine rastlayacak kadar şanslıysam, eminim er ya da geç onun da evli olduğunu öğrenirim.”
“Hiçbir yere ulaşamayacağımı ve karısını asla terk etmeyeceğini biliyorum ama bana öylesine sahip ki. Sanki benliğimde geziniyor ve ben de buna izin veriyorum.”
"İlişkilerim her zaman iyi başlıyor ama sanki bende erkekleri iten bir şeyler var.”
Psikolog olarak bizler, benzer sözleri hemen her gün duyuyoruz. Aslında son zamanlarda kadınlar arasında, erkeklere ilişkin bu tür ciddi hayal kırıklıklarında büyük bir artış var ve biz bu duygu ve ikilemlerin yaygın bir içe kapanma ve karamsarlık durumunu yansıttığını bildiğimiz için kaygılanıyoruz.
Aslında kadınlar, yanlış erkekle ilişkilerini kolay sona erdiremezler. Çünkü güçlü vaatlere dayanan ilişkiler, insan aklının idrak ve kontrolü dışında, açıklanamaz güçlerin etkisiyle bozulmazlar. Aslında, bu tür yakınmaları olan kadınlar, "akılcı olmayan" seçimler yapmışlardır.
Bulgularımıza göre kadın ne kadar akıllı ve kültürlü olursa, yaptığı seçimler ve aşk ilişkilerindeki davranış biçimi de o kadar yıpratıcı ve akılsızca oluyor. Bu akılsız seçimlerin, kadınların erkekler hakkında inandıkları oldukça yanlış modern inançlar aracılığıyla başlamış ve ebedileşmiş olduğuna inanıyoruz. Dahası, kadınların aşk ilişkisi konusunda beklentileri, "Tamamına sahip olabilirsin" inancıyla abartılmıştır.
Gözlemlerimize göre, akıllı kadın hâlâ mükemmel erkeğin yani "beyaz atlı prensin" arayışı içindedir.
Elinizdeki bu kitap kadın-erkek ilişkilerine bambaşka bir boyutla bakıp, farklı bir bakış açısıyla siz okurlarımıza sunuyor. Keyifli okumalar…Üye Girişi
Üye Girişi
E-mail
Şifre
Beni Hatırla
Şifremi Unuttum
Yeni Kullanıcı
Üye Girişi
Kargosu ücretsiz kitaplar

Anasayfa | Kategoriler | Kitap Satıcıları | Detaylı Arama | Bana Özel | Yardım | Hakkımızda | Site Haritası | Duyurular | Gizlilik Politikası | Bize Ulaşın
Güvenli ödemeKitap Satış Sitesi - Ödeme Seçenekleri
 Copyright 2007-2014 Nadirkitap Bilişim ve Reklamcılık Ltd. Şti.. Tüm Hakları Saklıdır. Bu siteye üye olanlar Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.